Ndërlidhjet

BAGDAD


Gjashtë veta janë vrarë, përfshirë pesë policë, kur persona të armatosur kanë sulmuar një postbllok të policisë në qytetin verior irakian Mosul. Prej muajit shkurt, Mosuli ka qenë arenë e shpeshtë e sulmeve të kryengritësve kundër forcave amerikane dhe irakiane.
Ndërkohë, ushtria amerikane tha se një ushtar i saj të martën ka humbur jetën në betejë afër qytetit Kirkuk.
XS
SM
MD
LG