Ndërlidhjet

VJENË


Në këto çaste në Vjenë po mbahet takimi i Grupit të Kontaktit për Kosovën me treshen ndërkombëtare në përbërje Wisner, Ischinger dhe Kharchenko. Është thënë se fillimisht treshja ndërkombëtare do të raportoj për bisedimet që i ka zhvilluar në Prishtinë dhe në Beograd. Poashtu pritet të bisedohet edhe për formatin e takimeve të nesërme me delegacionin e Kosovës dhe të Serbisë.
XS
SM
MD
LG