Ndërlidhjet

KABUL


Agjencia e lajmeve Reuters citoi një komandant të talebanëve të ketë thënë se Korea e Jugut ka paguar më shumë se 20 milionë dollarë për lirimin e 19 shtetasve të saj të mbajtur peng nga talebanët.
Agjencia më tutje thotë se ky komandant ka deklaruar se me paratë e marra do të blehen armë dhe kamionë, të cilët më pas do të përdoren për sulme vetëvrasëse.
XS
SM
MD
LG