Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara e ka mirëpritur vendimin e klerikut radikal shiit Moqtada al-Sadr për ngrirjen aktiviteteve të paramilitarëve të tij për gjashtë muajt e ardhshëm.
Në deklaratë thuhet se vendimi i al-Sadr mund të ndikojë në reduktimin e aktiviteteve kriminale dhe ribashkimin e Irakut të ndarë pas shpërthimit të dhunës etnike dhe sektare.
XS
SM
MD
LG