Ndërlidhjet

DAKA


Policia ka arrestuar ish kryeministren e Bangladeshit, Khaleda Zia dhe djalin e saj nën akuza për korrupsion dhe keqpërdorim të pozitës. Disa orë para këtij arrestimi, kundër ish kryeministres tjetër Sheik Hasina, janë bërë akuza të reja për korrupsion. Qeveria e përkohshme aktuale e mbështetur nga ushtria e ka filluar një aksion anti korrupsion, pasi e mori qeverisjen në janar të këtij viti.
XS
SM
MD
LG