Ndërlidhjet

BAGDAD


Në pjesën lindore të Bagdadit sot ka shpërthyer një bombë, por mbetet i paqartë numri i viktimave nga ky shpërthim. Shpërthimi ndodhi në periferi të Bagdadit, që është e banuar me popullatë shumicë shiite. Fillimisht policia në Sadr City tha se së paku 11 vetë ishin vrarë dhe më se 20 të tjerë ishin plagosur. Por mjekët lokalë dhe burime në polici më vonë thanë se nga ky shpërthim është vrarë një person dhe më shumë se 10 të tjerë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG