Ndërlidhjet

SIDNEJ


Rusia dhe Australia nënshkruan marrëveshje, e cila i lejon Rusisë që të blejë uranium nga Australia për programet civile bërthamore.
Marrëveshja u nënshkrua nga presidenti Vladimir Putin dhe kryeministri John Howard në Sidnej, gjatë vizitës së parë të një presidenti rus në Australi.
XS
SM
MD
LG