Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një zyrtar i lartë i Shteteve të Bashkuara tha se numri i trupave amerikane në Irak ka arritur shifrën rekorde prej 168.000, dhe do të shkojë në 172.000 në javët që vijnë. Gjeneral majori Richard Sherlock tha se shtimi është rezultat i rotacionit, meqë disa brigada janë dislokuar në Irak pa u kthyer trupat tjera nga zonat e luftës.
XS
SM
MD
LG