Ndërlidhjet

LUBJANË


Serbia dhe Kosova janë pjesë të Evropës pa marrë parasysh rezultatin e negociatave, ka deklaruar përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe Siguri, Havijer Solana.
"Të harrojmë atë se cka do të ndodhë në dhjetor. Kosova dhe Serbia do të vazhdojn të jenë pjesë e hartës së Evropës pa marrë parasysh dhjetorin, ka thënë Solana " BE-ja edhe më tej do të vazhdoj të bashkëpunojë me Serbinë, Kosovën dhe vendet tjera ta rajonit, citon Solanën agjencia shtetërore sllovene STA.
XS
SM
MD
LG