Ndërlidhjet

PESHAWAR/Pakistan


Dymbëdhjetë të vrarë dhe 15 të tjerë të plagosur është bilanci i shpërthimit vetëvrasës me bombë në veriperendim të Pakistanit, bëjnë të ditur burime policore të këtij vendi. Ngjarja ka ndohur në qytetin Dera Isamil Khan, në provincën veriperendimore në kufi me Afganistanin.
XS
SM
MD
LG