Ndërlidhjet

BERLIN


Ministria e brendshme gjermane mbrëmë njoftoi se Xhihadi Unioni Islamik e ka marrë përgjegjësinë për planet për komplot me bombë kundër interesave të Shteteve të Bashkuara në Gjermani. Agjencitë e sigurisë në Gjermani e zbuluan këtë komplot dhe arrestuan disa të dyshuar. Xhihadi Unioni Islamik e ka origjinën në Uzbekistan.
XS
SM
MD
LG