Ndërlidhjet

PRISHTINË


Të paktën tri parti serbe, Partia e Pavarur Liberale, Partia Demokratike Serbe dhe Iniciativa Qytetare, kanë vendour që të marrin pjesë në zgjedhjet në Kosovë. Përfaqësues të Listës Serbe për Kosovën e Metohinë kanë thënë se mendojnë të shfrytëzojnë, siç thanë ata, një mundësi teknike, për një shtyrje 5-ditëshe të afatit për çertifikim, kohë kjo që mund të shfrytëzohet për koordinimin e qëndrimit për zgjedhje të Qeverisë dhe kryetarit të Serbisë.
Ndërkaq Këshilli Nacional serb ka njoftuar se pret vendimin e qeverisë serbe.
XS
SM
MD
LG