Ndërlidhjet

KABUL


Të paktën 45 militant të dyshuar janë vrarë në një përleshje të armatosur në provincën qëndrore Uruzgan të Avganistanit, bëjnë të ditur zyrtarë të ushtrisë amerikane. Gjthashtu bëhet e ditur se forcat afgane dhe ato të koalicionit kanë arrestuar 10 militant në provincën Helmand, pasi që gjatë bastisjes u është gjetur një sasi e fshehur municioni.
XS
SM
MD
LG