Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e koalicionit të prira nga Shtetet e Bashkuara në Afganistan, njoftuan se të paktën 10 të dyshuar si militantë talebanë janë vrarë në përleshjet në krahinën jugore Helmand.
Deklarata thotë se luftimet e djeshme shpërthyen pasi 40 kryengritës sulmuan një patrullë të përbashkët të forcave të koalicionit dhe trupave afgane.
XS
SM
MD
LG