Ndërlidhjet

KANDAHAR


Zyrtarët afganë thanë se tetë njerëz e humbën jetën kur një sulmues vetëvrasës e hodhi veten në erë në një ndërtesë policie në jug të vendit, në krahinën Helmand. Zyrtarët lokalë thanë se në mesin e të vrarëve janë 4 policë dhe po aq civilë.
XS
SM
MD
LG