Ndërlidhjet

UASHINGTON


Çështja e Kosovës dhe e ardhmja e saj, besohet që krahas Iranit dhe Irakut, të jetë temë diskutimi e ministrit të Jashtëm të Francës Bernard Kouchner në takimet e tij në Uashington me zyrtarët më të lartë amerikanë. Shefi i diplomacisë franceze sot u takua me anëtarët e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Dhomën e Përfaqësuesve, ndërsa më pas do takohet me sekretarin e Mbrojtjes, Robert Gates.
Nesër Kouchner do të takohet me Sekretaren e Shtetit Condoleezza Rice dhe Këshilltarin për Siguri Kombëtare, Stephen Hadley.
XS
SM
MD
LG