Ndërlidhjet

KARACHI


Të paktën 27 njerëz vdiqën si pasojë e konsumimit të alkoolit helmues në jug të Pakistanit. Vdekjet janë raportuar mbrëmë dhe sot, kur njerëzit e alivanosur ishin dërguar në spitale të ndryshme në Karachi.
Policia tha se ka arrestuar dy persona, të cilët kanë përgatitur alkoolin e kontaminuar.
XS
SM
MD
LG