Ndërlidhjet

NJU JORK


Sekretarja e Shtetit Condoleezza Rice tha sot se shumë pyetje mbeten pa përgjigje lidhur me programin bërthamor të Koresë Veriore. Ajo tha se është e rëndësishme të dihet pasqyra e plotë e kapaciteteve bërthamore të Koresë Veriore. Rice i bëri këto komente pas raporteve se bashkëpunimi ndërmjet Koresë Veriore dhe Sirisë rreth centralit bërthamor, mund të nxitë një sulm ajror nga ana e Izraelit.
XS
SM
MD
LG