Ndërlidhjet

SPIN BOLDAK/AFGANISTAN


Një sulmues vetëvrasës është përplasur sot me automjetin e tij në konvojin e policisë në jug të Afganistanit, duke vrarë pesë roje dhe plagosur tre të tjerë. Policia në Kandahar tha se sulmuesi goditi para selisë së policisë, në kohën konvoji udhëtonte nëpër qytetin Spin Boldak, afër Pakistanit. Përgjegjësinë për sulmin e kanë pohuar talebanët.
XS
SM
MD
LG