Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Presidenti Hamid Kharzai i tha Asamblesë së Përgjithshme se Afganistani ende kërcënohet nga terrorizmi, dhe ka nevojë për ndihmë të vazhdueshme ndërkombëtare që t'i konsolidojë forcat e sigurisë. Ai tha se në dy vitet e shkuara, në Afganistan janë shtuar sulmet terroriste. Kharzai gjithashtu u bëri thirrje forcave ndërkombëtare të shmangin vrasjen e paqëllimtë të civilëve gjatë operacioneve luftarake.
XS
SM
MD
LG