Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të jenë mikpritës të konferencës dyditore kushtuar ngrohjes globale. Kryesuese e takimit do të jetë sekretarja e Shtetit, Condoleezza Rice.
Presidenti George Bush ka ftuar 11 shtete, Bashkimin Evropian dhe Kombet e Bashkuara që të marrin pjesë në këtë takim të nivelit të lartë për ndryshimet klimatike.
XS
SM
MD
LG