Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një sulm vetëvrasës me makinë bombë sot në veri të Bagdadit janë vrarë së paku 6 vetë dhe janë plagosur 10 të tjerë. Policia tha se në mesin e të vrarëve kishte policë dhe civilë. Në Bgadad sot, poashtu, në dy shpërthime të bombave, u vranë së paku tre civilë dhe u plagosën 9 të tjerë.
XS
SM
MD
LG