Ndërlidhjet

LONDËR


Policia britanike ka arrestuar katër vetë në Glazgou të Skocisë pasi janë gjetur pikturat e vjedhura të Leonardo da Vinçit, që vlerësohet se vlejnë më tepër se 22 milionë euro. Pikturat Madona dhe Yarnëinder ishin vjedhur në muajin Gusht të vitit 2003, nga një Kështjellë në Skoci, nga vjedhësit që ishin paraqitur si turistë. FBI-ja, vjedhjen e kishte radhitur si një nga 10 krimet më të mëdha ndaj artit në vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG