Ndërlidhjet

OSLO


Çmimin Nobel për Paqe për vitin 2007 e fituan ish nënpresidenti amerikan Al Gore dhe paneli Ndërqeveritar i Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike. Akademia tha se përkushtimi i fuqishëm i Al Gore e ka përforcuar luftën kundër ndryshimeve klimatike.
Çmimi ka vlerë prej 1.5 milionë dollarë, dhe është i pesti me radhë që u shpall këtë javë.
Të hënën pritet të ndahet Çmimi Nobel për Ekonomi.
XS
SM
MD
LG