Ndërlidhjet

ZAGREB


Sot në Kroaci u shty gjykimi i sapofilluar ndaj ish anëtarit të Parlamentit, Branimir Glavash, i akuzuar se ka urdhëruar torturimin dhe vrasjen e serbëve në qytetin e Osiekut gjatë luftës së viteve '90. Glavash i ka hedhur poshtë akuzat. Seanca u shty pas kërkesës së palës mbrojtëse për largimin e gjyqtarit.
XS
SM
MD
LG