Ndërlidhjet

KABUL


Ministria e Brendshme afgane tha se një sulmues vetëvrasës i ka marrë jetën vetes dhe familjes së tij, në çastin kur e ëma është përpjekur ta ndalojë që të kryejë një sulm vetëvrasës në jug të Afganistanit.
Ministria tha se jeleku i njeriut, i cili ishte mbushur me eksploziv, shpërtheu kur e ëma u përpoq ta ndalë në shtëpinë e tyre në krahinën Uruzgan.
XS
SM
MD
LG