Ndërlidhjet

SIDNEJ


Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Chritopher Hill tha se beson në pezullimin e programeve për pasurimin e uraniumit nga Koreja e Veriut. Pasi Penjani të heqë dorë dhe nga 50kg e fundit të uraniumit të pasuruar, atëherë mund të fillojnë bisedimet e paqes mes dy koreve, tha Hill në Australi.
Koreja e Veriut ka hequr dorë nga programet bërthamore në shkëmbim të ndihmave humanitare dhe ekonomike.
XS
SM
MD
LG