Ndërlidhjet

PARIS


Franca mbështet integrimin evropian të Serbisë, por në këtë moment zgjidhja e cështjes së Kosovës është prioritet." Prioriteti ynë është mbështetja e treshës ndërmjetësuese . Shpresojmë që bisedimet ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit të udhëhequra nga treshja do të sjellin rezultat pozitiv" i ka deklaruar gazetarëve përfaqësuesi i ministrisë së jashtnme franceze. Ndërkaqë me ftesë të shefit të diplomacisë franceze Bernard Kushner, Ekipi i Unitetit do të qëndroj të dielën në Paris. Pritet që pesëshja kosovare ta njoftojë Kushnerin, me rrjedhën e bisedimeve për statusin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG