Ndërlidhjet

VJENË


Kosova do të kthehet në një "konflikt të ngrirë" nëse Prishtina shpall pavarësinë në mënyrë të njëanshme pas 10 dhjetorit, ka deklaruar presidenti serb Boris Tadic.
Gjatë qëndrimit të tij në Vjenë, Tadic ka theksuar se do jetë "shumë e vështirë dhe e rrezikshme" nëse Prishtina vepron pa miratimin e Këshillit të Sigurimit.
Tadic nuk ka ngurruar të thotë se nuk i beson deklaratave të udhëheqësve shqiptarë se gjendja në Kosovë do përmirësohet pas pavarësisë.
XS
SM
MD
LG