Ndërlidhjet

KARAQI


Ish-kryeministrja e Pakistanit, Benazir Buto, ka arritur në Karaqi, pas tetë vjet qëndrimi në ekzil. Benazir Buton e kanë pritur dhjetëra mijëra mbështetës të saj.
Benazir Buto është zotuar se do të angazhohet për demokraci dhe do të luftojë kundër ekstremizmit religjioz. Para arritjes, presidenti i Pakistanit, Pervez Musharaf, ka amnistuar Benazir Buton nga akuzat për korrupsion.
XS
SM
MD
LG