Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia u ofron gati autonomi të plotë shqiptarëve të Kosovës, por pa ulëse në Kombet e Bashkuara dhe pa kontroll në politikën e jashtme dhe të mbrojtjes, ka deklaruar shefi i diplomacisë serbe, Vuk Jeremiq. Në një intervistë për agjencinë ‘Associated Press’, Jeremiq ka thënë se “nëse Shtetet e Bashkuara njëanshëm pranojnë pavarësinë e Kosovës, situata në Ballkan me siguri do të keqësohet”.
”Nëse nuk ka rregulla për Kosovën, përse të ketë për Ballkanin ose pjesët e tjera të botës”, ka thënë Vuk Jeremiq.
XS
SM
MD
LG