Ndërlidhjet

LONDËR


Kompania amerikane Nike, më e madhja e veshjeve dhe këpucëve atletike në botë ka rënë dakord të blejë për 580 milionë dollarë Umbro, prodhues i specializuar në produktete futbollit.Umbro furnizon ekipet kombëtare të futbollit të Anglisë, Irlandës, Suedisë, Norvegjinë si dhe gjashtë ekipe në kapmionatin anglez të futbollit.
XS
SM
MD
LG