Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunica ka kërkuar nga Italia të mos njohë shpalljen e njëanshme të pavarësisë nga Kosova.
Koshtunica kërkoi nga Italia "të vetpërmbahet nëse shqiptarët e Kosovës pas 10 dhjetorit shpallin njëanshëm pavarësinë".
"Roma nuk duhet të lejojë njohjen e krijesave të tilla të paligjshme", thuhet në kumtesën e zyrës së Koshtunicës, pas takimit të sotëm mes kryeministrit serb dhe shefit të diplomacisë italiane.
XS
SM
MD
LG