Ndërlidhjet

KEJP KANAVAREL


Anija kozmike amerikane Dicovery u nis sot nga Florida drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës. Misioni 14 ditor i Dicovery i hap udhën zgjerimit të stacionit në fjalë ku do vendoset dhe laboratori i parë i përhershëm evropian në orbit. Vlera e zgjerimit të Stacionit Ndërkombëtar të Hapsirës i kalon të 100 miliardë dollarët.
XS
SM
MD
LG