Ndërlidhjet

UASHINGTON


Anija kozmike amerikane Discovery ulet, pasditen e sotme, në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës, ku do fillojë misionin 10 ditor.
Discovery do të zgjerojë stacionin në fjalë, ku do të vendosen së shpejti dy labortarë të tjerë, ku do të punojnë astronautë evropianë dhe japonezë.
XS
SM
MD
LG