Ndërlidhjet

GAZA


Tre palestinezë të armatosur janë vrarë sot, në sulme të ndara të trupave izraelite, në Rripin e Gazës, kanë bërë të ditur burimet ushtarake palestineze. Lëvizja islamike Hamas ka bërë të ditur se të vrarët ishin pjesëtarë të saj. Burimit ushtarake palestineze bëjnë gjithashtu të ditur se trupat izraelite, të mbështetura nga tanket dhe helikopterët, kanë hyrë një kilometër në thellësi të territorit të Gazës.
XS
SM
MD
LG