Ndërlidhjet

HERAT/AFGANISTAN


Zyrtarë afganë kanë bërë të ditur se po zhvillohen luftime të ashpra ndërmjet policisë dhe rebelëve talebanë, për të marrë kontrollin mbi rrethin Gulistan në provincën Farah, në perëndim të Afganistanit. Sipas njoftimeve, gjatë luftimeve janë vrarë të paktën 7 civilë dhe policë, si dhe 20 militantë talebanë.
XS
SM
MD
LG