Ndërlidhjet

LONDËR


Mbreti i Saudisë, Abdullah, filloi sot një vizitë shtetërore në Britani. Mbretëresha Elizabeth II do t'i bëjë atij pritje ceremoniale në Pallatin e Bakingamit, si dhe një banket shtetëror. Para arritjes në Londër, Mbreti Abdullah e akuzoi Britaninë dhe vendet tjera se nuk bëjnë sa duhet për luftimin e terrorizmit.
XS
SM
MD
LG