Ndërlidhjet

MOSKË


Kreu i hetuesisë ruse tha se është identifikuar njeriu i ndërlidhur me shpërthimin e djeshëm në autobusin në qytetin Togliatti, ku 8 veta e humbën jetën dhe më shumë se 60 u plagosën. Aleksandr Bastrykin tha se hetuesit kanë gjetur copëza të bombës, të ngjashme me ato që janë gjetur në shtëpinë e të dyshuarit. Ai tha se personi ka qenë në autobus, por nuk tha nëse i dyshuari është në mesin e viktimave.
XS
SM
MD
LG