Ndërlidhjet

LOS ANXHELOS


Skenaristët në Hollivud do dalin sot në protestë, hap që mund të fus në telashe serioze industrinë e filmit dhe televizionet në SHBA.
Kjo do jetë protesta e parë e skenaristëve në më shumë se 20 vjet.
Skenaristët kërkojnë përqindje më të lartë nga fitimet që sjellin shitjet e videokasetave dhe programeve që mund të shihen dhe në internet.
XS
SM
MD
LG