Ndërlidhjet

UASHINGTON


Gjykatësi federal sot e miratoi ftesën për Sekretaren e Shtetit, Condoleezza Rice dhe dy zyrtarë të lartë të sigurisë, të ndërlidhur me rastin e dy lobistëve pro-izraelitë. Lobistët, Steven Rosen dhe Keith Weissman, ngarkohen për spiunazh për shkak se kanë pranuar informata të klasifikuara nga një ish zyrtar i Pentagonit, i cili tash ndodhet në burg. Avokatët e lobistëve thanë se grupi ka luajtur rol jozyrtar në sajimin e politikës së jashtme, dhe se këtë mund ta konfirmojnë sekretarja Rice dhe të tjerët.
XS
SM
MD
LG