Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ndër 7 shtetet që synojnë anëtarësimin në Bashkimin Evropian, vetëm Kroacia ndoshta do të mund të jetë e gatshme që t'i bashkohet Unionit në fund të këtij dhjetëvjeçari, thuhet në një raport të BE-së, të publikuar sot.
Të gjitha shteteve tjera u duhen të paktën edhe 5 vjet, që ta përgatisin veten ekonomikisht dhe politikisht për anëtarësim.
XS
SM
MD
LG