Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ish kryeministrja Benazir Bhutto, sot u bëri thirrje pakistanezëve që të dalin protesta masive kundër gjendjes së jashtzakonshme të shpallur nga presidenti, Pervez Musharraf. Bhutto gjithashtu u zotua të mbajë një tubim protestues në Rawalpindi, afër Islamabadit, përkundër kërcënimeve të zyrtarëve se protesta do të shtypet forcërisht.
Sot policia përdori gaz lotsjellës dhe dhunë kundër simpatizantëve të saj, disa minuta pasi ajo bëri thirrje për demonstrata masovike.
XS
SM
MD
LG