Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Frank Walter Steinmeier sot do të takohet me Ekipin e Unitetit.
Ministria e jashtme në Berlin njoftoi se delegacionin e Kosovës e udhëheqin presidenti Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Agim Çeku.
Mbrëmë në takimin me shefin e diplomacisë serbe, Vuk Jeremiç, Steinmeier e kundërshtoi në mënyrë të prerë pikëpamjen e Jeremiç, sipas të cilit zgjidhja për statusin e Kosovës mund të arrihet edhe pas 10 dhjetorit.
"Zgjidhjet që do arriheshin pas kësaj date shoqërohen me rrezikun që të mos kontribuojnë për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor", ka thënë Steinmeier.
XS
SM
MD
LG