Ndërlidhjet

SARAJEVË


Përfaqësuesi i lartë i BE-së në Bosnjë dhe Hercegovinë, Miroslav Lajçak, ka deklaruar se masat e fundit, me të cilat ndryshon mënyra e të vendosurit në institucionet e Bosnjës, nuk kanë të bëjnë asgjë me Kosovën. "Kjo absolutisht nuk ka lidhje me Kosovën. Mua më intereson vetëm Bosnja e Hercegovina, e cila ka humbur shumë kohë", i ka thënë Lajçak gazetës banjallukase ‘Nezavisne novine’.
XS
SM
MD
LG