Ndërlidhjet

KABUL


Forca ndërkombëtare ndihmëse e sigurisë, e udhëhequr nga NATO-ja në Afganistan, ka njoftuar se 6 ushtarë amerikanë dhe tre pjesëtarë të ushtrisë afgane janë vrarë nga një sulm në pjesën lindore të Afganistanit. Trupat i ishin nënshtruar sulmit derisa ishin në patrullim dje në provincën Nuristan. Tetë ushtarë të tjerë amerikanë dhe 11 ushtarë afganë ishin plagosur.
XS
SM
MD
LG