Ndërlidhjet

ATHINË


Greqia angazhohet për një zgjidhje të cështjes së Kosovës që do sjellë stabilitet në rajon, ka deklaruar sot ministrja e jashtme greke Dora Bakojanis.
"Na duhet të kërkojmë harmonizimin sa më të madh të mundshëm dhe duhet të formulohet qëndrimi unik evropian për një cështje evropiane sic është statusi i ardhshëm i Kosovës, tha Bakojanis pas takimit me përfaqësuesin rus në treshen ndërkombëtare Aleksandër Botsan Harcenko.
Bakojanis të mërkurën bisedon në Paris me homologun e saj francez edhe për Kosovën.
XS
SM
MD
LG