Ndërlidhjet

SEUL


Kryeministrat e Koresë së Jugut dhe të Veriut janë takuar për herë të parë pas 15 viteve, për t'i diskutuar detajet e paketës së ndihmave që synojnë rindërtimin e infrastrukturës së shkatërruar verikoreane.
Dy kryeministrat do të fokusohen edhe në zhvillimin e porteve, rrugëve, hekurudhave dhe projekteve tjera, që kapin shumën prej disa miliarda dollarë.
XS
SM
MD
LG