Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ehud Olmert dhe presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbas do të takohen sot në Jerusalem. Pritet që dy liderët t'i koordinojnë pozicionet e tyre para konferencës së sponsorizuar nga Shtetet e Bashkuara, e cila do të mbahet javën e ardhshme në Annapolis, të shtetit federal Maryland.
Sot, kabineti izraelit pritet ta shqyrtojë propozimin për lirimin e 450 palestinezëve nga burgjet, ndërkohë që autoritetet palestineze kanë kërkuar lirimin e 2.000 të burgosurve.
XS
SM
MD
LG