Ndërlidhjet

SARAJEVË


Paqeruajtësit e Bashkimit Evropianë kanë bastisur sot shtëpitë e anëtarëve të familjes së Radovan Karaxhiqit, lider i dikurshëm serb i Bosnjës, që kërkohet nga Tribunali i Hagës për Krime të Luftës. Raportohet se pjesëtarët e EUFOR-it së bashku me NATO-n dhe policinë lokale kishin rrethuar shtëpitë e bashkëshortes, të djalit dhe të vajzës së radovan Karaxhiqit, që jetojnë në Pale, 16 kilometra afër Sarajevës.
XS
SM
MD
LG